Splendor

Splendor - NM
Cena 699
Dostupnost Zboží je skladem

Koupit

 

Ks

Ve Splendoru na sebe berete roli bohatého obchodníka za časů renesance. Budete využívat své zdroje na získávání dolů, dopravních prostředků a řemeslníků, kteří přetvoří surové drahokamy v nádherné šperky.

Cílem hry je získat co nejdříve 15 bodů prestiže.


Příprava hry:

Nejprve se zamíchají tři balíčky karet rozvoje a z každého balíčku se odkryjí 4 karty. Podle počtu hráčů se náhodně vybere určitý počet šlechticů a poblíž se nachystají žetony drahokamů, jejich počet se opět odvíjí od počtu hráčů.


Průběh hry:

Hráči hrají po směru hodinových ruček a ve svém tahu musí udělat jednu z následujících čtyř akcí:

  • Vzít si 3 žetony různých barev drahokamů.
  • Vzít si 2 žetony jedné barvy drahokamu, pouze pokud jsou v zásobě minimálně 4 žetony této barvy.
  • Rezervovat si kartu rozvoje – vzít si do ruky jednu kartu rozvoje, která je buď vyložená, nebo naslepo shora z jednoho z dobíracích balíčků. Limit karet v ruce jsou 3. Zbavit se karty lze pouze jejím pořízením.
  • Pořídit kartu rozvoje – koupit si kartu buď z ruky, nebo ze stolu. Hráč musí do zásoby odevzdat tolik žetonů drahokamů, kolik je uvedeno na kartě.

V případě rezervování či zakoupení karty rozvoje je nutné na prázdné místo v řadě okamžitě umístit další kartu, pokud není balíček karet rozvoje v této úrovni prázdný.

Karty dávají hráčům výhody v podobě slevy drahokamu, který je uveden v jejím pravého rohu. Při každém nákupu pak hráč platí o tolik drahokamů méně, kolik mu posyktují karty, které již vlastní. Proto, čím má hráč více karet různých drahokamů, tím více může kupovat a brát si méně žetonů. Je tedy možné, že za pořízení některých karet nebude hráč muset platit žádnými žetony. Zakoupené karty rozvoje přispívají k tomu, aby hráči mohli kupovat karty z vyšších úrovní.


Konec hry:

Krom výhody v podobě drahokamu, přináší karty body prestiže, které jsou pro hru stěžejní. Hra končí, pokud se někomu podaří získat 15 bodů. Ostatní hráči dokončí kolo, aby měli všichni odehraný stejný počet tahů.

Body mohou ovlivnit také kartičky šlechticů. Krom sbírání bodů prestiže se hráči snaží skupovat karty stejných diamantů určitého počtu. Pokud má totiž hráč bonusy (tedy karty s drahokamy) ve stejné kombinaci, jako jsou zobrazeny na kartě šlechtice, tento šlechtic hráče navštíví a hráč získá příslušný dílek, který má jedinou funkci - přináší 3 vítězné body. Šlechticů je možné získat i více za hru.

 

                      Doporučený věk od:     10 let

                      Doba hraní:              30 minut

                      Počet hráčů:           2-4 hráčů