Stav karet

NEARMINT

Vzhledem k tomu, že karty mají kvalitu mint (tzn. bez jakýchkoliv vad) často pouze v boosteru před otevřením, rozhodli jsme se tuto kategorii nazvat nearmint.

Řadíme sem pouze karty v anglickém jazyce, obvykle označované jako mint až nearmint. Jedná se o karty bez vad, nebo jen s minimálními oděrkami, případně drobným škrábancem.

Pokud vyžadujete karty v perfektním stavu, například do sbírky, je třeba to uvést do poznámky při objednávce. Může se pak ale stát, že objednávka bude vyřízena pouze z části.

OSTATNÍ

Do této kategorie spadá všechno ostatní. Na první pohled se může zdát, že je to poněkud nepřehledné, ale stav karty (respektive její poškození) poznáte velmi snadno podle poměru vzhledem k ceně karty ve stavu Nearmint.

Je-li například cena o cca 10% nižší, je poškození opravdu minimální, ale již se nám kartu nechtělo řadit jako Nearmint (často bývá označováno jako excelent plus). Pokud se cena pohybuje kolem 50% pak se jedná o karty obvykle označované jako played, tzn. velmi odřené okraje, větší škrábance, případně tzv. watermark (jedná se o stopu po polití). Karty jsou ale stále ještě turnajově hratelné. Karty v horším stavu neprodáváme.

Dále do této kategorie spadají karty jinak v pořádku, ale například s razítkem, podpisem autora, nebo v jiném než anglickém jazyce.

Pokud v kolonce Ostatní najdete cenu vyšší než u Nearmint, pak se nejedná o nesmysl. Tento případ může nastat právě u dvou posledně jmenovaných případů. Tedy když je karta kvality nearmint a je podepsaná od autora, nebo v případě karet, které jsou v japonštině, čínštině nebo korejštině.

Pro přesnější info pište dotazy na mail: info@najada.cz . Časem se u případů, kterých se to týká objeví bublinky s doplňujícími informacemi.